Na víkend do Říma

Cesta do Říma je díky přímému leteckému spojení velice snadná a pro lidi, kteří umí vyčkávat, se naskytnou řím letenky Levnéletenky za velice příznivé ceny.

Po občerstvení třeba klasickou malou italskou kávou se můžete rozhlédnout po městě. I v případě, že nejste úplní znalci historie, jsou místa, která stojí za vidění.

Sixtinská kaple na návštěvníky zapůsobí, jako by se propadli do jiného století. Tato kaple je zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie a původně sloužila jako soukromá kaple papežů. Vede z ní tajné podzemní schodiště do Baziliky sv. Petra. Kaple je slavná po celém světě zásluhou Michelangela, který ji ozdobil nástěnnými a stropními freskami v renesančním stylu a jeho dílo je tak precizní a dokonalé, že se jen stěží dá věřit, že si u práce svítil svíčkami.

baz. sv. petr

Zmíněná Bazilika sv. Petra je největší bazilikou na světě a vejde se do ní přes 20 tisíc lidí. Jsou zde hrobky papežů. Celá stavba a její okolí jsou naprosto unikátním lidským počinem. V samotné bazilice je 800 sloupů, které se rozprostírají na ploše přes 15 tisíc m2. Je zde 390 soch v nadživotní velikosti. Před bazilikou je malebné náměstí s kolonádou a vysoký obelisk, který zřejmě označuje místo, kde zemřel svatý Petr.

Pokud vás chození po památkách unavilo, můžete se jít vykoupat na jednu z římských pláží. Lido di Ostia je na dohled od města a jezdí sem v rámci městské dopravy vlak. Je zde poměrně dost lidí, ale ve vodě místo určitě najdete. Pláž je písčitá a občerstvení je v místě. Pokud je vám název Ostia povědomí, tak asi čtete o starém Římě a místo je často zmiňováno v souvislosti s přístavem.

moře

Lepší koupání si ale užijete, pokud si vypůjčíte auto a posunete se z Říma na jih, směrem na Neapol. Například pláž Sabaudia je skvostem s malebnou okolní krajinou, která láká k romantickým procházkám. Voda je tak čistá, že se koupání nedá odolat.