Stěhování v Děčíně – to je hlavně balení věcí

Stěhování v Děčíně – to je hlavně balení věcí

Když oslovíte stěhovací firmu, může vám zajistit stěhování na klíč, ovšem pokud se rozhodnete balit věci sami, mohou se vám hodit následující tipy:

zámek a Labe v Děčíně

Koberce – mnoha kobercům nesvědčí, když se při přenášení zlomí, může to být pak i vidět na podlaze, v místě přehybu se vytvoří rýha a mohou se tu vytrhat vlákna. Proto doporučujeme koberec, na němž vám opravdu záleží, balit tak, že jej zarolujete kolem nějakého pevného předmětu, který zajistí, aby jej nebylo tak snadné při přenášení ohnout. Může to být třeba ocelová trubka, několik násad od koštěte, dřevěné prkno či latě atd. Zároveň na to upozorněte stěhovací firmu stěhování Děčín, aby s koberci nakládala opatrně a nepřehýbala je. Koberec na závěr zabalte do tenké flexibilní polyetylenové fólie, tím zabezpečíte jeho povrch před kontaktem s prachem a vlhkostí.

Nerozebíratelné pohovky, válendy, křesla – velké kus nábytku, co se nedají rozebrat a musí se stěhovat jednotlivě, by měl být rovněž zabezpečené proti poškození při přenášení a přepravě. Zmiňovaná flexibilní fólie k tomu poslouží úplně perfektně, jednak chrání předměty před prachem a případným deštěm a pak postačí k tomu, aby nedocházelo k jejich poškození – polámání, poškrábání a odřeninám, ulomeným držadlům a opěrkám atp. Vyplatí se pořídit fólii v širší roli a větší počet metrů, hodí se vám později i doma na balení věcí odesílaných přepravními službami či poštou nebo pro ukládání sezonních věcí, jako jsou oděvy, sportovní potřeby atd.

kartonová krabice

Drobné předměty – mějte doma dostatek polyetylenových sáčků na zip, ty jsou ideální pro uložení drobností, co by se vám někde poztrácely, vysypaly či zatoulaly. Drobnosti v sáčcích pak snadno zabalíte do velké kartonové krabice. Takto zabalíte třeba kancelářské potřeby, textilní galanterii, hračky – stavebnice, deskové hry, karty a pexesa, bytové dekorace a ozdoby, sběratelské exponáty, čisticí prostředky, krmiva a potřeby pro domácí mazlíčky atd.

Previous post Koberec, jako nový
Next post Nástroj ke cvičení