Také vy platíte zbytečně

Také vy platíte zbytečně

Každý den se musíme rozhodnout o svých nákupech. A každý den zvažujeme, zda vynaložené náklady odpovídají užitku, který z nákupu máme, zda jsme nekoupili nějakou zbytečnost, či zda se určitý předmět nedal pořídit levněji. Naše nákupy tedy pravidelně kontrolujeme, sledujeme a plánujeme. A pak nám přijde složenka za elektrickou energii. Službu hradíme jednou ročně, a tak nám ani nepřijde na mysl, že tady jsou ukryty velké možnosti úspor a že právě zde nám utíká mnoho tisícovek, které bychom si mohli a uměli užít jinde.

tlumivé světlo

Odhalte problém

V kolika místnostech ještě používáte starý typ žárovek? V kolika lampičkách a lustrech máte ještě světelný zdroj, který velkou část energie ze sítě přemění na teplo, místo na světlo? Za každou z nich platíte zbytečně! Zejména v podzimních a zimních měsících doma svítíte mnoho hodin a s každým rozsvícením se roztočí i ukazatel na vašem měřiči spotřebované energie. Pečlivě si projděte váš byt, nebo váš dům, včetně garáže, dílny a venkovních prostor. Všude tam, kde se vyskytují staré a neekonomické žárovky je možné docílit vysoké úspory.

třída úspory

Zbavte se problému co nejdříve

Jakmile zjistíte, kde všude je výměna žárovek zapotřebí, rozhodně nečekejte. Vyberte si úsporné kompaktní zářivky co nejdříve. Jsou nabízeny v širokém sortimentu a každý typ se hodí lépe pro některou z místností ve vašem domě. Seznamte se zejména s barvou světla, které produkují a jejich výkonem. Užitečnou a vítanou funkcí je i možnost stmívání některých zářivek. Takové oceníte například v ložnici, nebo obývacím pokoji.

Nešetříte jen jednou

S pořízením nového typu svítidel budete šetřit vaši peněženku hned několikrát. Největší úspora přijde s každým rozsvícením světla. Další úsporu pocítíte při nutnosti pořídit náhradní kusy. Taková nutnost přijde až za mnoho let! Nové zářivky totiž vydrží!

Previous post Vyberte si to nejlepší
Next post Dočkejte se potřebných financí