Jsou pravidelné elektro revize skutečně nezbytné?

Jsou pravidelné elektro revize skutečně nezbytné?

Bez nadsázky se dá říci, že bychom se dnes již bez elektřiny neobešli. Nejenže pohání například v nemocnicích spoustu přístrojů, které udržují lidi při životě, ale také jim pomáhají se uzdravit, ale i v běžném životě ji používáme prakticky neustále. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe, kolik věcí j jí poháněno, ať už ze sítě nebo pomocí baterií.

Zdálo by se tedy logické, že se budeme snažit, aby byla životnost elektrických rozvodů co nejdelší a aby pracovaly co nejspolehlivěji. Koneckonců, i to je důvod, proč odborníci často doporučují nechávat provádět pravidelné odborné elektro revize. Avšak toto doporučení mnoho lidí ignoruje.

elektrikar2

To je samozřejmě způsobeno několika důvody. Tím hlavním je fakt, že rozvody elektřiny nepatří k příliš poruchovým zařízením. To je dáno i faktem, že jsou z velké části skryty ve zdech a stěnách, kde jsou chráněny před vnějšími vlivy. A navíc i zde platí, že sejde z očí, sejde z mysli.

K tomu se samozřejmě přidává fakt, že tyto revize nejsou zadarmo. A zdaleka ne každému se chce za ně vydávat peníze, zvláště když to považuje za zbytečné. Ovšem navzdory tomuto přesvědčení existují vážné důvody, proč tyto prohlídky neopomíjet.

elektrikar4

Jedním z nich je samozřejmě nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Ten může být pro osoby se slabším srdcem dokonce fatální, nehledě na fakt, že i když jej zvládnete, stále se nejedná o nic příjemného.

Také nelze opominout nebezpečí požáru. Stačí se podívat do statistik, jak velká část jich je způsobena vadnou elektroinstalací. Přitom je to něco, čemu se lze poměrně snadno vyhnout.

Je tedy jasné, že provádění pravidelných revizí je výhodné, a to i finančně. Pokud totiž k něčemu dojde, pak částka, kterou vydáme za opravu, je mnohem vyšší než to, co by nás stály pravidelné prohlídky. A to ani není řeč o tom, že bychom mohli přijít k úrazu a třeba i o život, což je něco, co nahradit nejde bez ohledu na to, kolik můžete zaplatit. Je tedy jasné, že i zde je prevence mnohem lepší.

Previous post Jak vybrat vhodný lustr na strop
Next post Peníze z hypotéky na všechny potřeby pro lidi i podnikatele