Jak vybrat vhodný lustr na strop

Jak vybrat vhodný lustr na strop


Asi všichni budeme souhlasit, že domov by měl představovat oázu klidu a pohody. Aby tomu tak však bylo, je nutné, abychom se tam cítili dobře a pohodlně. A to z velké části závisí na vybavení domácnosti.

Je však pravdou, že některým aspektům většina lidí přikládá velkou důležitost, zatímco jiné opomíjí. Například výběru vhodného nábytku věnujeme spoustu času, zatímco například stropní osvětlení opomíjíme a kupujeme to nejlevnější. Přitom právě ono velkou měrou přispívá k tomu, jak se budeme doma cítit.

60655-1500x1500

Nesmíme totiž zapomenout na fakt, že bez něj se, alespoň v našich končinách, neobejdeme. Zvláště v zimě, kdy je po většinu dne tma, potřebujeme mít možnost, jak doma dobře vidět. Ano, můžeme použít lampičku, avšak pravdou je, že její konstantní používání není dobré pro náš zrak. Bez stropního světla se tedy neobejdeme. A je rozhodně dobré vybrat takové, které bude splňovat všechny naše požadavky.

Avšak ještě než jej pojedeme koupit, je potřeba si ujasnit několik věcí. Chceme klasický lustr na strop, nebo nějaké moderní osvětlení? Zde záleží na vkusu každého z nás, avšak je dobré si také uvědomit, že ono světlo by mělo celkový vzhled místnosti vhodně doplňovat.

Také je nutné zvážit velikost osvětlovaného prostoru. Pokud například jde o menší místnůstku, pak by velký lustr s mnoha žárovkami byl nejen zbytečný, nýbrž jeho koncentrované světlo, které by se nemohlo rozptýlit ve větším prostoru, by mohlo snadno poškodit naše oči. Opak je však také pravdou – do velké místnosti není vhodná jedna malá žárovka.

1855-cl95-pla81-cp022-2-1500x1500

V neposlední řadě musíme uvážit, zda budeme preferovat klasické žárovky či úsporné zářivky. Oboje má své výhody i nevýhody, takže není možné jednoznačně říci, že jedno z nich je lepší, než druhé. To je však nutné rozhodnout ještě předtím, než se vůbec vydáme na nákup.

Samozřejmě se nelze nezmínit ani o ceně. Koneckonců, ničí rozpočet není neomezený. Je tedy dobré si stanovit hranici, ve které se chcete pohybovat. Ušetříte si tak hodně starostí.

Previous post Sluneční brýle a jejich výběr
Next post Jsou pravidelné elektro revize skutečně nezbytné?