Nebankovní pomoc

Nebankovní pomoc

Pokud někdo z nás potřebuje hodně velké peníze, které nemá, musí se obvykle obrátit na nějakou finanční instituci, která poskytuje takovým lidem půjčky. Protože velké peníze jen tak někdo urychleně nenašetří a obvykle nemíváme ani mezi příbuznými někoho natolik solventního, že by tento vybral prasátko či spíše účet a vypomohl nám ze svého.

Ovšem banky peníze nejenom mají, ale také si je střeží jako oko v hlavě. A jenom tak někomu je coby půjčku nesvěří. Žadatel tu sice má naději uspět, o tom není pochyb, ale nejprve musí dostatečně prokázat svoji schopnost splácet. A právě na tom mnozí z nás ztroskotají. Stačí přece jenom trochu nižší příjmy, než jaké se v určité bance vyžadují, stačí klidně i banální a pomalu zapomenutý záznam v registrech dlužníků, stačí hrozící exekuce nebo jiná obtíž a rázem je po jakékoliv naději, že by tu zájemci půjčili.

srovnané mince

A proto se musí ti, kdo nejsou zrovna dokonalými žadateli o půjčku, nejednou obrátit na nebankovní sféru. Protože i zde se půjčky poskytují, a na rozdíl od bank jsou právě nebankovní společnosti daleko spíše nakloněné hledání nějaké dohody, na jejímž základě by se půjčit dalo.

A tak přichází ke slovu nejednou i hypotéka na pozemek. U té se totiž není absolutně třeba obávat toho, zda úředníci shledají žadatelovy příjmy dostatečně vysokými, tady nemusí být méně závažné záznamy v registrech nebo jiné nedostatky na obtíž. Bohatě stačí, že tu dá žadatel nějakou svoji nemovitost, dejme tomu zmíněný pozemek, do zástavy, a klidně i do čtyřiadvaceti hodin od doložení všeho relevantního mohou být vyplaceny peníze, které pak může dlužník splácet třeba rok a třeba také tři desítky let. To podle svých potřeb a možností.

vějíř padesátek

A je logické, že je mezi lidmi o takové nebankovní hypotéky zájem. Protože kdo by žádal náramně složitě v bance a pak trnul, zda mu tu úředníci vyhoví, když se to dá zvládnout i mnohem pohodlněji, že?

Previous post Peníze z hypotéky na všechny potřeby pro lidi i podnikatele
Next post Kdy je nutná u telefonu Samsung Galaxy Note 8 výměna displeje