Proč bychom si nepůjčili?

Proč bychom si nepůjčili?

Není mnoho větších nepříjemností než nedostatek peněz. A to proto, že bez peněz nemůže současný člověk uspokojit prakticky ani ty nejzákladnější potřeby, které má. Všechno, co dnešní člověk potřebuje ke své normální existenci, se totiž kupuje za peníze, za všechno se platí, a tomu, kdo zaplatit nemůže, pochopitelně není nikdo ochoten cokoliv poskytovat, protože by na tom tratil a sám se mohl ocitnout ve finančních těžkostech.

A tak lidem nezbývá nic jiného, než se ze všech sil snažit o dosahování dostatečných příjmů, takových, jež by pokryly aspoň ty nejelementárnější potřeby, jež se s lidským životem pojí.

otevřená peněženka

Jenže ani maximální pracovní nasazení nezaručuje, že bude mít člověk vždycky peněz dost. Do problémů se dostávají klidně i ti nejsnaživější z nás, a je celá řada okolností, jež mohou finanční poměry někoho z nás negativně ovlivnit.

Když pak nestačí vlastní peníze, nezbývá obvykle jiná možnost než půjčka. Člověk, který je na tom nevalně, se může obrátit třeba na banku a doufat, že mu tato dočasně poskytne nějakou tu peněžní pomoc. Jenže jak lidé se zkušenostmi už dávno vědí, nejednou je to marná snaha. Protože banky zajímá v první řadě to, jaké jim žadatel o půjčku může poskytnout záruky, a běda tomu, kdo záruky poskytnout nemůže. Ten, kdo nemá vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a další přednosti, tu zpravidla neuspěje.

peněženka s eury

A tak často přichází vhod nebankovní hypotéka, která je na rozdíl od bankovních půjček dostupná téměř kdykoliv a komukoliv z nás. Přesněji ji dostane každý, kdo o ni má zájem, je schopen prokázat aspoň tu nejnižší možnou schopnost splácet a k tomu může přidat záruku řádného splácení v podobě zástavy nemovitosti.

Kdo se pro nebankovní hypotéku rozhodne, tomu tu půjčí třeba až sedmdesát procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti, a splácet ho nechají třeba i dlouhých třicet let.

A to je pro leckoho ideální řešení jeho finančních problémů.

Previous post Zubní ordinace
Next post Sluneční brýle a jejich výběr