Silné ženy

Silné ženy


Když jsem se narodila, tak můj o tebe byl z toho nešťastný, že jsem holčička. Můj otec si totiž přál syna.  A vůbec nevím proč. Vůbec ani v dnešní době nerozumím tomu, když si někteří rodiče přeji určitě pohlaví, aby se jim narodilo. Proč je to tak důležité? Já vím, že v živějších dobách to důležité bylo. Protože když se narodila holčička, tak se potom jí muselo v budoucnu dávat vysoké věno. Protože bylo to totiž tak, že když dívka dostala vysoké věno, tak to znamenalo, že je opravdu dobré rodiny. Takže si myslím, že právě v takovém případě si většina rodičů přála, aby se jim narodil syn.

Množe jen je bezstarostných.

V takovém případě jim potom odpadla starost o to, že budou muset dávat vysoké věno. A proto to dopadlo někdy tak, že ženy byly opravdu nedostatkovým zbožím. Ano, je to tak. A myslím si, že tehdy to bylo v Japonsku anebo v Číně. Tam to dokonce potom bylo uzákoněno tak, že každá rodina může mít pouze jenom jedno dítě. A jistě si dokážete představit, že každá rodina si přála chlapce, aby nemusela dávat věno.

I vášnivé jsou ženy.

A sice se v tom moc nevyznám, ale mně osobně to přijde jako blbost. A teď nevím jak vy, ale já už bych na mě vůbec nehleděla. Já jsem se vdala úplně bez věna. Já jsem sice bohatá žena a taky jsem soběstačná žena, ale nepotřebuji k životu vůbec nikoho, kdo by mě finančně podporoval. A já si opravdu vystačím sama se sebou. Jsem žena, která vystudovala dobrou školu a mám dobrou práci, takže se o sebe taky dokážu skvěle postarat. A vůbec si nedokážu představit to, že by se o mě někdo jenom staral. Mám ráda u žen, když jsou silné a zdravě hrdé osobnosti. Nebo vy si myslíte o ženách něco jiného? Měl by být žena podle vás jemná a něžná a taková, co uvítá pomoc muže nebo by měla být žena taková drsná a více soběstačná? Víte, myslím si, že všeho moc škodí, takže já bych u žen brala zlatý střed.

Previous post Zdravý sport
Next post Mobil pro syna