Zdravý sport

Zdravý sport

Jaký máte vztah ke sportu? Znám mnoho lidí, kteří neradi sportuji. A to mají z jakéhokoliv důvodu. Možná to jsou líní a nebaví je to anebo nemohou kvůli zdravotním problémům. A například moje máma. Ta vůbec nemůže sportovat. Třeba například běhat. Má po operaci kolene a vůbec se jí to nechce zahojit. Měla něco s kolenem už dvakrát a byla na dvou operacích a nyní ještě čeká třetí operaci. Takže si myslím, že moje máma má asi se sportem útrum. Už asi nebude nikdy pořádně sportovat. A musím říct, že mámu to hodně mrzí, protože v mládí dělala atletiku a velmi často jezdila na kole. A myslím si, že se třetí operací kolene má s běháním asi konec. Nevím jak vy, ale já bych s během úplně raději sekla. A našla bych si jiný sport, nějaký mírný a klidnější, který zabaví.

Syn rád plave.

A právě, aby se moje máma uklidnila, tak začala cvičit jógu. Musím říct, že to docela dobrý nápad. I když moje máma mi řekla, že jí jóga ze začátku vůbec nebavila. Prý je to strašně pomalé a nudné a zdlouhavé. Tak ale samozřejmě logicky jóga taková je. Jóga má být klidná. Jóga je takový velmi klidný sport pro všechny lidi. Já si myslím, že jógu by mohl cvičit opravdu úplně každý člověk.

Tenis mě hodně baví.

A tady by ani nezáleželo na postavě anebo věku, protože jóga je klidná, tak se nikdo nemusí bát, že by se při nějak poradil. A tak si říkám, že bych jógu asi taky mohla zkusit, protože jsem totiž velký nervák, takže si myslím, že by mě jóga mohla taky pěkně zklidnit A mohla bych u toho relaxovat. A vy dáváte, jakému sportu přednost? Máte raději klidné a relaxační sporty, u kterých se nepotíte nebo máte raději větší akci? Mě taky baví hodně lezení na stěnu. A nyní mě napadá častá otázka. Berete šachy jako sport? Toť je velmi složitá, ale velmi zajímavá otázka. Já si myslím, že sport to není. U čeho se člověk nepotí, tak sport to není.

Previous post Silné ženy
Next post Silné ženy