Trendy svatební módy pro rok 2019

Trendy svatební módy pro rok 2019

Letošní kolekce nejenom svatebních, ale i dalších společenských šatů, se nese ve znamení krajek. Horní část šatů už oproti minulým sezónám naštěstí postrádá obligátní korzet se zadním šněrováním. Tento typ korzetových šatů byl mnohdy nešťastnou volbou nevěst, s většími horními proporcemi, které při utažení přímo ze šatů „přetékaly“. Tímto byl samozřejmě romantický dojem přímo zabit, a nevzkřísil ho ani snaha použitého závoje.

kytka na svatbu

Současná střihy a materiály požité u svatebních šatů, stále kladou důraz na ženskost a romantiku. Zahalují nevěstu do krajky, ať už v aplikacích zdobících pouze horní díl šatů, či použité na celé róbě. V kurzu je otevřený dekolt, který ale po celé ploše navíc překrývá právě zmiňovaná krajka. S jejími aplikacemi si návrháři pohrávají i v zádové části živůtku, kdy ji často doplňují o řady látkou potažených knoflíčků, což celému modelu dodává aristokratický nádech. I letos dominuje modelům bílá barva, které ale směle začíná konkurovat také barva slonoviny a šampaňského. Absence závoje dává letos vyniknout právě propracovanosti a použitím krajek na horním dílu šatů.
zapínání na zádech

Střihy a délky šatů vycházejí vstříc všem tvarům postavy

· Princesové – korzetový živůtek se spadenými ramínky a sukní, která se rovnoměrně od boků rozšiřuje. Vhodný pro nevěsty s plnějšími boky.

· Mořská panna-šaty, jejichž sukně je v oblasti boků velmi úzká, od půli stehen se začíná rozšiřovat a její zakončení je bohatě řasené ocení dámy se sklonem k extravaganci a plnějšími tvary, kterým dá tento model vyniknout.

· Áčkové šaty-od boků rozšířená sukně, která je šitá z lehkého volně řaseného splývavého materiálu. Ideální pro každý typ postavy

· Empírové – pod prsy přestřižené, a dále volné rozšířené splývající šaty, svým střihem vhodné zejména pro nevěsty-nastávající maminky, ale i dámy s plnějšími tvary.


Previous post Seberealizace žen
Next post Rozšiřte své znalosti