Běhání k lepší fyzické kondici

Běhání k lepší fyzické kondici

Přemýšlíte, zda je běhání pro vás tou pravou pohybovou aktivitou? Věřte, že určitě je! Právě běhání totiž představuje nejpřirozenější způsob pohybu pro každého člověka bez rozdílu věku či tělesné predispozice. Nikdo neříká, že musíte hned uběhnout maraton, pomalu ale jistě se budete propracovávat k lepším a lepším výkonům.

běžící žena

Běhání je skvělým lékem na tělo i duši. Krom lepšího pocitu ze sebe samotných dostanete odměnu i v podobě endorfinů, tzv. hormonů štěstí, které se při běhání do těla uvolnění. Pokud tedy netrpíte srdečním onemocněním nebo jinou vadou, díky které by vám bylo lékařem běhání zakázáno, není proč váhat. Věřte, že se pomalu s každým během budete zlepšovat a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Mějte se však na pozoru v případě, kdy vás trápí více kilo navíc. V takových chvílích je dobré nejprve navštívit lékaře a poradit se, zda je pro vás tento typ sporu vůbec vhodný. Vždy je lepší nejlépe začít obyčejnou chůzí nebo kombinaci chůze a běhu.

oblíbený joggin

Běh je skvělou aktivitou i v případě, kdy se vám nechce zbytečně utrácet za vybavení. Základ tvoří pouze kvalitní běžecká obuv, postupně k ní může přibýt i další oblečení, třeba od značky Craft https://www.c-store.cz. Nejtěžší vždy bývá začít. Nehledejte proto výmluvy, proč se v daný den na sportování vykašlat, ale raději se překonejte a vyběhněte alespoň na chvíli. Uvidíte, že postupem času vás tyto nálady před běháním budou trápit méně a méně.

Ještě než poprvé vyběhnete!

Samotnému běhání předchází rychlé protažení, které byste neměli nikdy opomenout. Pomůže protáhnout lýtka i chodidla a předejde případnému namožení svalů, šlach či vážnějšímu zranění. Běh střídejte společně se svižnou chůzí, jinak by vám velmi rychle mohly dojít síly. Pokud je vaším hlavním cílem zhubnout za účelem běhání, mějte na paměti, že vaše tělo začne spalovat přebytečný tuk asi až po dvaceti minutách pohybové aktivity.

Previous post Čistý bazén je základ
Next post Vážně by člověk neměl odmítat peníze?