Cesta a problémy

Cesta a problémy


Na každé cestě se vyskytne nějaký problém, otázkou je, jak ho budeme řešit. Pokud se zaměříme na naše silnice a roční období, tak můžeme s přehledem říci, že nás vždycky může něco zaskočit. V zimě sníh a náledí, na jaře díry a neuklizený štěrk na silnicích, léto bude ve znamení oprav a možná i častých nehod a o podzimu se nemá ani cenu vyjadřovat. Proměnlivé sychravé počasí, nedokončené práce, listí na cestách a další možné povětrnostní podmínky, připraví nejedno překvapení na komunikaci. Pokud jsme majitelé vozového parku, tak zcela jistě oceníme satelitní sledování, kdy jsme upozorněni na jakoukoliv neobvyklou situaci, která se nedala nijak ovlivnit nebo předvídat.

zařízení

Problémy v zimě:

  • Zasněžené značky – sníh dělá různou neplechu a zakryje i mnohdy dopravní značení, to ale neznamená, že ho budeme ignorovat. GPS nás o všem může hravě upozornit, pak bychom mohli věnovat řízení zvýšenou pozornost.
  • Značení na silnicích – to rozhodně pod sněhem nenajdeme a vyplatí se ostražitosti. To samé může platit o retardérech, které nebudou dostatečně znatelné. Na některé věci nás systém může upozornit nebo zaslat hlášení na dispečink. Ten nás může pak nasměrovat jiným a bezpečnějším směrem.
  • Pravda o chodníku se těžko hledá – když ho sníh schová, tak to neznamená, že ho budeme přehlížet. Navíc mnohdy riskujeme i poškození vozidla.
  • Zúžené silnice – celkem běžný jev, jen každý si myslí, že jede v tom správném jízdním pruhu. Jaké je ale překvapení, když pravda je úplně někde jinde. Dělicí čára totiž neexistuje a k překvapení obou dvou účastníků mohou být na vině oba dva.

gps navigace
Problémů je daleko více, ale v podstatě na mnohé nás skutečně může snadno upozornit systém, který hlídá vozidlo a naši bezpečnost, případně dispečer, který situaci sleduje. Systém, ale dokonce dokáže vyhodnotit i to, že zjistíme pravdu o naší bezpečné jízdě, která je někdy zbytečný hazardem.

Previous post Radosti a starosti našich školáků
Next post Michelin představuje pneumatiky, které nejde píchnout