Michelin představuje pneumatiky, které nejde píchnout

Michelin představuje pneumatiky, které nejde píchnout

Francouzská společnost na akci Movin’On Summit představila novodobé pneumatiky, které se pyšní jedinečnou technologií i typem výroby. Jedná se naprostý průlom, který spotřebitelům může ušetřit spoustu peněz i nepříjemností. S tímto moderním produktem se nebudete muset obávat sousedů, kteří by vám chtěli poškodit gumy.

hromada pneumatik

Klíčem úspěchu je absence vzduchu

Nové technologie pracují na principu, kdy se nepoužívá vzduch. Díky tomu se nemusíte obávat boulí, ani trhlin. Kromě zajímavého designu a vyšší praktičnosti společnost slibuje také snížení spotřeby odpadu i použitých surovin. Výroba by tak měla být mnohem ekologičtější.

pneumatika a ráfek

Jejich cílem je snížit celkový počet poškozených plášťů, které se musí vyhodit dlouho předtím než dosáhnou konce své životnosti. Velkou výhodou je také to, že nebude zapotřebí vyrábět náhradní gumy, což znatelně pomůže se snížením emisí během produkce. A především jsou mnohem bezpečnější, protože když píchnete během jízdy, tak to může vést i k závažné nehodě.

 

Jak probíhá výroba?

Možná si říkáte, jak a z čeho bude probíhat produkce gum bez vzduchu. Je to velmi jednoduché. Mezi použité suroviny se řadí pryskyřice, sklolaminát a kompozitní kaučuk. Tedy nic překvapivého. Používaná technologie je mnohem zajímavější. Využívá se k ní totiž 3D tisk. Ten je poměrně levný, kvalitní a funguje, protože Michelin již přišel s funkčním prototypem.

 

Kdy se na ně můžeme těšit?

V případě, že vše půjde podle plánu, tyto jedinečné pneumatiky by se na trhu mohli objevit již v toce 2024. To znamená, že za pouhých pět let bychom si mohli pořídit nové, originální a na sto procent bezpečné gumy na auto.

výměna kola

Cenu prozatím nezveřejnili, ale z vlastností se můžeme těšit na mnohé. Z testů vyplývá, že jim nedělá problém přejezd přes hřebíky, ani nájezd na ostrou hranu. Nebudete se tak muset obávat, že guma na autě praskne ve chvíli, kdy omylem najdete na obrubník.


Previous post Cesta a problémy
Next post Barva nábytku