Dětské houpačky do bytu jsou v kurzu

Dětské houpačky do bytu jsou v kurzu

Jaké typy houpaček http://www.fce.vutbr.cz/studium/materialy/autocad/acad_I_cz/zaklad/bodyCE.html do interiéru známe

Pro miminka – i nejmladší miminka se ráda seznamují se zemskou gravitací. Pro ně jsou určeny pouze látkové speciální houpačky ušité nejlépe z příjemných přírodních materiálů, jako je bavlna nebo hedvábí, případně ze syntetického mikroplyše. Zavěšují se přímo do nosné části stropního zdiva, anebo lze dokoupit samostatný nosný systém.
Pro batolata se zábranou – výhodou je možnost plynulé regulace výšky a bezpečného houpání, což je zajištěno zábranou podél sedáku z plastu nebo ze dřeva. Nosnost těchto výrobků je však omezená, obvykle od 20 do 40 kg. Mnozí rodiče využívají jejího snadného uložení v době, kdy se děti nehoupou, lze ji jednoduše vytáhnout na závěsném systému až ke stropu a tam zajistit proti pohybu.dřevěná hopačka.jpg

Pro starší děti bez zábrany – malé děti, které již nevyžadují zábranu a mohou se houpat již samy bez dozoru, mohou využít rovněž závěsného systému, který se kotví silným lanem o vyšší nosnosti, zhruba do 70 kg. Nejoblíbenější je klasický obdélníkový tvar dřevěného sedáku.
Kulatý sedák – pouze pro starší děti, teenagery a dospělé jsou určeny tzv. talířové houpačky s kulatým sedákem, připomínajícím talířový lyžařský vlek. Talíř je připevněn otvorem uprostřed k nosnému lanu ze splétaného silonu nebo sisalu. Velmi oblíbený typ zejména mezi teenagery – hodí se k většině nábytku, nezabírá mnoho místa a většinou je lano ukotveno na háku a snadno demontovatelné.
houpačka na verance.jpg
Hnízdo – Jeden z nejprodávanějších modelů dětských houpaček do bytu v posledních pěti letech, který do Evropy pronikl ze zámoří, ovšem původem pochází z jihovýchodní Asie. Jde o houpací kruhovou obruč s vnitřním výpletem ze silonového lana. Obruč je zavěšena na čtyřech pevných lanech do dvou kotvících bodů ke stropu. Výhodou je velmi bezpečné houpání i pro menší děti, posezení je poměrně hluboké a prakticky nehrozí pád na zem, jako u rovných sedáků. Některé modely „hnízd“ mají místo výpletu textilní rohož, která je příjemnější na dotek a rovněž dodává pocit bezpečí při pohybu.

Previous post Aby se nemrhalo schopnostmi
Next post Je čas přejít do větších prostorů