Kdyby nebyly mobily

Kdyby nebyly mobily

Pro nás starší následující otázka asi nebude. Ale položila bych ji těm mladším. Starší na ní totiž znají z mladých let odpověď, ale pro ty mladé je to věc k zamyšlení.

Moje otázka zní: „Co byste dělali, kdyby na světě nebyl telefon?“

Možná si řeknete, že je to hloupá otázka, kterou se není potřeba zabývat, jenže když se nad tím zamyslíte, třeba zjistíte, že to tak není. Že je tu vážně důvod k zamyšlení.

focení telefonem

Kdyby nebyly telefony, kdyby nikdo neměl třeba mobil, svět by se hodně změnil. Mnoho lidí by třeba rázem mělo problém s tím, že by nemohli zavolat komu je jim libo kdy je jim libo. Lidi by se museli potkávat, aby si řekli to, co si potřebují říct. A bylo by to vlastně špatně? Někdy ano, když bychom nemohli někoho pro vzdálenost nebo zaneprázdněnost kontaktovat, ale někdy třeba taky ne. Bez telefonů bychom oslovovali jenom ty, se kterými by mělo smysl ztrácet čas, potkávali bychom se jenom kvůli důležitým věcem. A tak bychom ušetřili čas, který zbytečně proklábosíme, a taky peníze, které takové telefonáty stojí.

telefon disple

Kdybychom neměli chytrý mobil, neměli bychom všude internet a nemohli bychom tak hrát různé hry, používat elektronické bankovnictví, číst zprávy a dělat podobné věci, které díky mobilům dělat můžeme. To by bylo špatně. Ale zase bychom měli čas dívat se kolem sebe a viděli bychom tedy spoustu krásných věcí, které nám pro zírání do mobilu unikají. A třeba bychom se zase normálně bavili a vymýšleli si zábavu místo nějakých otupujících virtuálních her.

Bez mobilů by nám chyběly sociální sítě, ale zase by zbylo víc času na opravdová přátelství. Bez nich bychom neměli aplikace, ale možná bychom zjistili, že nám takové aplikace většinou zas až tak moc nechybí.

A co bychom tedy dělali, kdybychom neměli telefon? Možná bychom se měli hůř a možná taky líp. Ale určitě by tu bylo jisté jedno. Začali bychom v mnoha ohledech zase normálně žít.

Previous post Nejlepší hry pro amatéry na PS4
Next post Je skutečně nutné si brát mobil kamkoliv půjdeme?