Počítače a jejich využití v práci

Počítače a jejich využití v práci

Pokud se právě nacházíte v období svého života, kdy hledáte novou práci, tak jste si pravděpodobně všimli, že u drtivé většiny povolání je potřeba počítačová gramotnost a používání některých textových programů je nezbytnost. Když se mluví o kancelářské práci, tak si každý představí lidi sedící v kancelářích či v otevřeném prostoru u stolů pracující na počítači. Tento typ kancelářských prací je opravdu ten nejrozšířenější a skrývá v sobě spousta jak výhod tak nevýhod. Jedna z hlavních výhod je zrychlení práce a rychlejší komunikace s institučními orgány. Na první pohled by se také řeklo, že práce na počítači minimalizovala papírový odpad, ale paradoxně došlo k jeho zvýšení.

pracovní stůl

Tiskne se spousta dokumentů úplně zbytečně a na chyby se přichází až na vytištěném papíře a ne už v počítači před posláním do tiskárny. Zásadní nevýhoda práce na počítači je neblahý účinek počítačové obrazovky na lidský zrak. Dlouhodobé sledování obrazovky s vysokým jasem a podílem modrého světla unavuje oči a může dojít i ke zrakovému poškození. Také vzniká velký problém, který není přímo spojen s obrazovkou počítače, ale s židlí na které uživatelé počítače sedí. Sezení celý den na jednom místě a pouze občasné zvednutí se, když si jde člověk pro čaj nebo na záchod, není dobré.

počítač a klávesnice

Tyto následky se ještě několikrát stupňují, když daný jedinec má nekvalitní židli, která nepodporuje tělo ve správných partiích a spíše mu škodí. Se všemi problémy, které vznikají s kancelářskou prací u počítače se začíná pomalu bojovat. Zejména velké mezinárodní firmy se snaží pro své zaměstnance vytvořit co nejkvalitnější prostředí, které by poté mělo vést i ke kvalitněji odvedené práci daného člověka. Práce na počítači je pro mnohé z nás již denní chleba. Neměli bychom však zapomínat na odhlédnutí od monitoru aspoň každých 30 minut a chodit se projít aspoň co hodinu.

Previous post Co je to kampaň PPC? Reklamy PPC – jak vypadají, a jsou skutečně tak účinné?
Next post Ženy