Jakému typu bazénového vysavače dát přednost

Jakému typu bazénového vysavače dát přednost

Bazény, které nejsou koncipovány jako samočisticí přírodní rezervoáry, a máme je obvykle na zahradách jako menší nadzemní či zapuštěné nádrže, vyžadují kromě filtrace také mechanická čistidla, která zbavují nečistot, usazených na dně. Říká se jim souhrnně vysavače bazénu.

Jistě si každý z vás dovede představit, jak takový mechanismus funguje, a jak asi přibližně vypadá. Rozhodujeme-li se o jeho zakoupení, řešíme několik důležitých otázek, s nimiž pak nakonec sáhneme po vybraném řešení:

dno bazénu

Potřebujeme ušetřit čas a námahu? Nemáte-li zájem vydávat příliš mnoho energie na tuto činnost a ztrácet tím čas, měli byste se ohlížet po výrobcích plně či částečně automatických. Robotické bazénové vysavače mají svůj vlastní pohon i filtrační okruh a pohybují se po dně bazénu tak, aby nebyl neefektivní, tedy aby se nevysávalo někde vícekrát, zatímco jinde vůbec. Druhou stranou mince je cena těchto výrobků v desítkách tisíc korun.

voda v bazénu

Jistou možností, jak ušetřit čas i námahu, jsou poloautomaty. Ty se připojují k bazénové filtraci a využívají tah čerpadla pro potřebný sací výkon. Pohybují se po dně ovšem obvykle náhodně, takže efektivita není tak vysoká, jako u robotických vysavačů. Výhodou je ale nižší cena, která je jakýmsi kompromisem mezi menší efektivitou a ušetřeným časem, energií a penězi.

Ruční nástavce – dobrou volbou mohou být i ruční vysavače, jedná se pouze o nástavce na filtrační okruh s čerpadlem, jejichž pohyb je čistě v režii osoby, která s nimi pracuje. Nástavců existuje více typů, některé jsou vhodné pro přímé a větší plochy, jiné jsou určené do rohů a hůře přístupných míst. Podstatné je si uvědomit, že efektivita vysávání spočívá v šikovnosti obsluhy, takto se dá vyčistit dno nádrže stejně dobře, jako s robotickým vysavačem. A měli bychom zmínit další výhodu, a tou je vykonávaný pohyb, který vám zlepší fyzičku i náladu a posílí přirozený imunitní systém.

Previous post Betonový plot se dřevem – jedna z možností, jak oplotit pozemek
Next post Stavby, které se vyplatí