Ortodontická péče

Ortodontická péče

Každý nemá to štěstí, že mu naroste dokonalý chrup. Někomu vadí horní či dolní předkus, jiný má zuby rostlé křivě, anebo přes sebe, vadný skus, či jiné nepravidelnosti chrupu. Stává se, že některé zuby nenarostou vůbec a část populace během života o některé své zuby přijde. Pro všechny tyto, ale i další případy, je tu skvělý pomocník, a to ortodoncie .
Ortodoncie je obor zubního lékařství, zabývající se nepravidelnostmi chrupu a léčením zubních https://www.linguee.com/czech-english/translation/estetick%25C3%25BD.html i čelistních anomálií. Pro krásný úsměvTěmito vadami v závažnější formě, to znamená, když je zapotřebí ortodontický zákrok, trpí až třetina populace. Výsledkem těchto zásahů záchovné stomatologie a dentoalveorální chirurgie, je dokonalá funkčnost a delší životnost chrupu a v nemalé míře také estetický efekt.
O co tedy konkrétně jde? V první řadě o rovnání zubů. To by mělo začít už u dětí s trvalým chrupem, aby mohl být tento nedostatek odstraněn co nejdříve. Ale výjimkou nejsou ani dospělí pacienti – i těm dokáže ortodontická péče pomoci. Pro děti jsou převážně určena veselá barevná rovnátka, a to fixní i snímací; pro dospělé je tu možnost takzvaných neviditelných rovnátek – což je estetický systém snímacích průhledných dlah Invisalign. Léčba, určená pro srovnání chrupu a vedoucí k docílení správného postavení zubů i čelistí, může trvat několik měsíců a dokonce i několik let, je tedy vhodné začít s ní ihned, jakmile nějaký podobný defekt zjistíte.Péče ortodontisty
Další ortodontickou službou pro váš chrup je posun zubů – stane se, že některé zuby vůbec nenarostou, a tak vznikají v ústech široké mezizubní mezery, které jsou z estetického, ale mnohdy i z funkčního hlediska, neúnosné.
U některých klientů je nutné provést tvarování zubního oblouku, anebo zmenšení či prodloužení čelistí.
Při léčebných zákrocích s námi spolupracují další odborníci, a to třeba čelistní chirurg, implantolog, stomatochirurg, protetik, a další. Někdy je nutná, anebo přinejmenším žádoucí, po ortodontické léčbě ještě estetická rekonstrukce.
Spokojení klienti, kterým naše odborná péče o zuby a dutinu ústní, vrátila radost ze života, nám často udělují velice pozitivní reference a doporučují naši ortodontickou ordinaci dalším s obdobnými problémy. A kupodivu – ti nakonec také přijdou, i přes ten známý „strach ze zubaře“. Například už jen proto, že místo nepříjemné otiskové hmoty, lze provést 3D model chrupu pomocí intraorálního scanneru.

Previous post Krabička kakaa nesmí chybět v žádné kuchyni
Next post Finanční poradenství