Kdo nemá auto, nemusí být zoufalý

Kdo nemá auto, nemusí být zoufalý

Ti z vás, co pamatují reálný socialismus, si budou jistě dobře vědomi patrného rozdílu nejen v technickém pokroku při výrobě automobilů, ale také v jejich množství na silnicích a na parkovištích. Projevuje se to prakticky všude a kupříkladu v Praze je situace na hranici únosnosti, kdy jsou ulice auty doslova přecpané, a kde je parkování pro mnohé z nás noční můrou. Mezi námi jsou však i lidé, co žádný vůz nevlastní a ani o tom neuvažují. Nemusí to totiž být pro každého výhodné.

zaparkovaná auta

Jako jeden z příkladů bychom mohli vyzdvihnout muže, co žije sám, nemá partnerku ani rodinu, a jedinou jeho starostí je akvárium a pokojové rostliny. Do zaměstnání v Praze dochází pěšky nebo dvě stanice metrem. Obstarat nákupy potravin v Praze je velice snadné a pro lepší fyzickou kondici se vyplatí chodit více pěšky, ostatně ani není nutné mít vlastní vůz, abyste si domů dovezli to, co potřebujete.

jízda autem

Pro trávení volného času se auto někdy může hodit, to je fakt, například dvakrát či třikrát do měsíce vyrazit na víkend někam do přírody, a pro tyto účely je tu k dispozici autopůjčovna Praha. Samozřejmě, že pronájem vozidla není zdarma, ale když si propočítáte veškeré náklady a starosti s běžným provozem vlastního auta, a zvláště pak ojetého, je tento způsob využívání vozidel výhodnější. Nezajímá vás technický stav auta, nestaráte se o povinné ručení, zajištění STK, dálniční známky, výměnu náhradních dílů a výměnu provozních kapalin. Pouze usednete za volant a vydáte se na cestu a jedinou vaší starostí bude sjednání pojištění, to kdybyste vůz poškodili vlastní vinou například při autonehodě nebo při parkování či nakládání zavazadel.

Pronájmy vozidel tak mohou přispět ke snížení hladiny stresu, což je jeden z nejzávažnějších problémů moderní doby. Starost o vlastní vůz nám bere spoustu energie a to si uvědomí každý, kdo někdy nějaké auto vlastnil a musel plnit zákonem uložené povinnosti.

Previous post Svůj šatník je potřeba změnit
Next post Vypořádejte se s dluhy férově